Connect with us

Aslan ile Sivrisinek Masalı

Aslan ile Sivrisinek Masalı

Tek başına gezmeyi seven bir sivrisinek, bir gün uyuyan bir aslan görmüş. “İşte!” demiş, “Kendini zorla kral ilan eden zalim hay­van. Onu öldürüp bütün hayvanları kur­taracağım.”

Hemen kılıcını çeken sivrisi­nek, havada bir iki tur attıktan sonra pike yapıp, kılıcını asla­nın kuyruğuna saplamış, As­lan bu saldırıyı hissetmemiş bile. Sivrisinek, aslanın derisin­den zor çıkardığı kılıcını te­mizledikten sonra tekrar ha­valanmış, Bu kez kılıcını aslanın burnuna saplamış. Aslanın hiç kıpırdamadığını görünce; “İşte şimdi öldürdüm!” diye düşünmüş.

As­lanın sağını solunu dolaşıp, cansız oldu­ğundan iyice emin olmak istiyormuş.

Gerçekten de aslan hiç kıpırdamadan öylece yatıyormuş. Sevinçle havalanıp, diğer sivrisineklerin ya­şadığı bataklığa gitmiş. “Müjde arkadaşlar!” demiş, “Bütün hayvanların korkulu rüyası aslanı öldürdüm. Ba­na inanmıyorsanız, gelip kendi gözünüzle görün.”

Sivrisinekler hemen toplanıp büyük bir topluluk hâlinde aslanın yattığı yere gitmişler. Aslanı iyice ince­ledikleri hâlde, canlı olduğuna dair hiç bir belirti görememişler, “Bizim sivrisinek galiba doğru söylüyor!” diye düşü­nüp, kahraman sivrisineği tebrik etmişler. Bütün arkadaşları tara­fından kahraman ilan edilen sivrisinek pek gururlanıyormuş.

İçlerinden birisi; “Şu as­landan son bir kez intikam alalım!” deyince bütün sivrisi­nekler aynı anda aslana saldır­mış.

Bu sırada aslan derin uyku­sundaymış. Sivrisineklerin toplu ısırık­ları karşısında, bir ara gıdıklanır gibi ol­duğunu hisseden aslan kuyruğunu sallamış. Tam da sivrisineklerin yoğun olduğu yere isabet eden kuyruk, sanki bomba gibi düşmüş. Neye uğradığını şaşı­ran sineklerin, bir kaç tanesinin dışında hepsi ölmüş.

O günden sonra sivrisinekler, aslanların yanına hiç yaklaşmamışlar.

Kaynak: nosyfox

Continue Reading
You may also like...

bla bla bla

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top