Connect with us

E-okul Öğrenci Girişi ile Karne Notu Nasıl Öğrenilir 2019

Eğitim

E-okul Öğrenci Girişi ile Karne Notu Nasıl Öğrenilir 2019

E-okul Öğrenci Girişi ile Karne Notu Nasıl Öğrenilir 2019

e-Okul, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir.

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi 5 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullarda kullanılan güzel bir sistemdir. Artık her evde internet mevcut dolayısıyla öğrencinin not bilgilerini, sınav tarihlerini, proje ve performans bilgilerini ve devamsızlık bilgilerini öğrenmek çok kolay.

Bu yazımızda öğrenci girişinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Bir çok öğrenci ve veli bu işlemi rahatlıkla yapıyordur ama bazen ufak tefek aksaklıklar ya da ekranda istenen bilgilerin yerli yerinde girilememesi sebebiyle E-okul açılmamaktadır. Size en doğru ve en hızlı nasıl giriş yapılır aşağıda anlatacağım.

İlk yapmamız gereken nedir ? Tabiki E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin adresini girmektir. Arama motoruna e -okul yazarak ilk gelen siteye girmek sisteme giriş yapamamızın nedenlerinden biri olabilir . Çünkü öğretmenlerin giriş yaptığı bölüm ayrıdır . Öğrenciler oradan giriş yapamazlar .Öğrencilerin giriş yaptıkları site şudur :

https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx

Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

e-okul

İlgili bölümler resimde gözüktüğü gibi doldurulacaktır. Giriş kodu her girişte farklı bir rakamdan oluşmaktadır. Mutlaka resimdeki rakamlar doğru olarak yazılmalıdır. İsterseniz rakamın solundaki işarete tıklayarak doğrulama kodunu dinleyebilirsiniz .

E-okul giriş kodu gözükmüyor ise sayfayı yenileyiniz.

Tüm bölümler doldurulduktan sonra tamam butonuna tıklayalım.

E-okul veli bilgilendirme sisteminin bu uygulaması ile güvenlik en üst düzeye çıkarılmaya çalışılmıştır. Bir başkası sizin TC kimlik numaranızı ve okul numaranızı bir şekilde öğrenmiş olsa bile sistemin 2.sayfasında başka sorular sorulmaktadır ve her girişte farklı 2 tane soru gelmektedir. Bazen kendiniz bile bu bilgileri girmekte zorlanabilirsiniz . Şöyle ki nüfus cüzdanınızda yazan cilt no yada aile sıra no nedir diye de soru gelebilmektedir.

Buradaki ilgili sorulara doğru cevapları verdikten sonra kendinize ait resmin üzerindeki yuvarlağı işaretliyoruz ve alttaki tamam butonuna tıklıyoruz.

Böylelikle bize ait E-okul sayfasına ulaşmış oluyoruz. Hepinizin güzel notlar görmeniz dileğiyle.

E-okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır ?

E-okul öğrenci girişi ile karne notlarınıza bakabilirsiniz. Tüm dersleriniz e okul üzerinde yer almaktadır. Yapmanız gereken sadace e okul veli bilgilendirme sistemine doğru bir şekilde giriş yapmanızdır. Ardından notlarınızla birlikte devamsızlık bilgilerinize ve okuldaki diğer aktivitelerinize ulaşabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemi yani E okul vbs, e okul öğrenci girişi, e okul veli girişi ve daha fazlası bu internet sitesinde sizler için yer alıyor. Tek yapmanız e okul aramalarında sitemizi ziyaret etmenizdir. Karne heyecanı e okul‘da başladı. Karne gün sayan öğrenciler karnelerine yansıyacak notlar ve bilgiler için e-okula akın etti.

MEB tarafından uygulamaya alınan e okul uygulaması öğrenci ve veliler için vazgeçilmez haline geldi. e-okul’a giren öğrenci veliler ders notları başta olmak üzere tüm bilgilere ulaşabiliyorlar.
Eğitim Öğretim yılının sonu gelmiş ve yaz tatiline girmeye hazırlanırken öğrenciler ailelerine daha iyi bir karne götürmenin heyecanı içerisinde. Karne notlaır nasıl öğreniliyor. Öğrenciler e okul veli bilgilendirme sistemi aracılığıyla karne notlarını öğrenebiliyorlar. Sizler de karnenizi erkenden görmek istiyorsanız öncelikle aşağıda verilen e okul veli bilgilendirme sistemi linkine tıklayarak sisteme giriş yapınız. Bilgilerinizi girerek karne notlarınızı öğrenebilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak bağlantıyı açın. Açılan sayfada size sorulan öğrenci T.C Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası girerek, ikinci aşamaya geçin. İkinci sayfada size öğrenciye ait bazı kimlik bilgiler istenecektir. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu yer, aile sıra numarası, kimlik cilt No’su ya da doğum yeri gibi bilgiler istenecektir. Bunları girip son olarak altta verilmiş olan fotoğraflardan öğrencinin kendisine ait olan fotoğrafı seçerek giriş yapıyoruz. İkinci aşamanın olmasının sebebi tamamen güvenlik amaçlıdır.

E okul üzerinden not değiştirme yada e okul hilesi bulunmamaktadır. E okul hilesi için uğraşan öğrencilerimizin boş yere e okul hilesini aramaması gerekmektedir.

bla bla bla

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top